Krenuli ruksaci!
Autor: Sanja Triska Škrinjar, 3. 2. 2012.

Danas je započela realizacija projekta "Čitamo mi u obitelji svi" za učenike trećih razreda naše škole. Cilj mu je promocija knjige i čitanja. Vjerujem da će sudjelovanje u projektu biti zanimljivo iskustvo za učenike i njihove obitelji.
Sretno čitanje i druženje sa knjigom.
Radoznalo čekamo prve dojmove djevojčica koje su danas ruksake ponijele kući.

U našoj školi, za učenike trećih razreda, započela je realizacija projekta "Čitamo mi u obitelji svi". Inicijator projekta je Hrvatska udruga školskih knjižničara. Cilj je promocija knjige i čitanja na način da se obitelj okuplja u slobodno vrijeme i zajedno čita.

Projekt se provodi na način da svaki tjedan jedno dijete iz razreda ponese kući naprtnjaču sa osam knjiga iz raznih područja (književnost i poezija za djecu, popularna znanost, lijepa književnost i knjige o odgoju djece za roditelje, knjige o provođenju slobodnog vremena, zanimljiva hrvatska povijest i slično).

Zadatak je da obitelj zajedno pregleda sadržaj naprtnjače, a potom da  svatko nađe što ga u odabranim knjigama zanima i da svakodnevno malo čitaju, jedni drugima, naglas ili tiho, svejedno.

Krajem tjedna, prije povratka naprtnjače u školu, učenik/ca zajedno sa roditeljima u posebnu bilježnicu upisuje svoje dojmove. Također, dojmovi se iznose i pred razredom.

Vjerujem da će prvi dojmovi biti poticajni i za druge učenike da s veseljem prihvate naprtnjaču i prouče njezin zanimljivi sadržaj.

Sretno čitanje i druženje sa knjigom.

Ako primijetite da na vas iz nekog ugla vreba strašna dosada, slobodno uzmite knjigu u ruke. Dosada će pobjeći glavom bez obzira!

Krenuli ruksaci!
Autor: Sanja Triska Škrinjar, 3. 2. 2012.

Sretno čitanje i druženje sa knjigom.
Radoznalo čekamo prve dojmove djevojčica koje su danas ruksake ponijele kući.