Najbolji matematičari i informatičari prezentirali svoje radove
Autor: Petra Mrvić, 10. 5. 2017.

Dana 04.05.2017. u Komunalnoj palači održana je prezentacija najboljih matematičkih i informatičkih radova s kojima su se učenici osnovnih škola grada Pule pridružili proslavi Dana Grada Pule. Svoje pobjedničke znanstveno istraživačke radove predstavili su članovi Matematičkog društva Istre te Društva informatičara Pula.

Kako Pulu vide okom matematike putem svojih radova ispričali su učenici OŠ Tone Peruška, Vidikovca i srednje Tehničke škole Pula. Za najbolji među njima proglašen je rad na temu „Čaj od lišća i masline“ učenika sedmog razreda OŠ Vidikovca. Slijedi rad „Trgovi moga grada“ učenika naše škole – Matea Zovića, Antona Verk Rumca, Noemi Dubravac te Doris Ćurić, a na trećem mjestu našli su se radovi Tehničke škole „Sve što znam o Augustu“ i „Rimska Groma“ .

Pobjednik natjecanja „Pula moj Grad“ u kategoriji digitalni crtež je učenica naše škole Merita Ćenaj, na drugom mjestu našla se Lara Medica iz OŠ Giuseppina Martinuzzi, a treća je bila Tena Maretić. U kategoriji kratki film za najbolji rad proglašen je onaj učenice Maje Šebelić iz OŠ Stoja, drugo mjesto pripalo je Luki Ražemu iz OŠ Vidikovac, a treća je bila Mira Kelava iz OŠ Šijana. Za najoriginalniji animirani film ili animaciju proglašen je onaj Dore Mitić iz OŠ Stoja, drugi je Lare Šterpin iz OŠ Šijana, a treći Lene Ušić također iz OŠ Šijana. Za ovogodišnje natjecanje bilo je prijavljeno 113 radova, 59 njih u kategoriji digitalni crtež, 21 u kategoriji kratki film te 33 animirana filma.

Iznimne rezultate postigle su i učenice: Gjemile Ćenaj (5.a) i Doris Ćurić (8.a) iz kategorije Digitalni crtež sa osvojenim 4. mjestom te učenik Jurica Geneja (7.a) sa osvojenim 8. mjestom u kategoriji Kratki film.

Galerija digitalnih fotografija koje su izradile učenice naše škole: