Festival znanosti
Autor: Sanja Triska Škrinjar, 25. 4. 2017.

U prostorijama Zajednice tehničke kulture u Puli jučer je otvoren Festival znanosti koji se održava već petnaesti put. Tema ovogodišnjeg Festivala je vrijeme, u najširem mogućem značenju te riječi, vrijeme povijesno, psihološko, fizikalno, meteorološko ... Bogati program odvijat će se do 29. travnja. Mnoge pulske znanstvene i obrazovne institucije aktivno su se uključile svojim programima u realizaciju Festivala znanosti. Naša škola također. Nakon svečanosti otvaranja na kojoj su bili prisutni zamjenica župana Istarske županije Giuseppina Rajko, gradonačelnik Grada Pule Boris Miletić, predsjednik Zajednice tehničke kulture IŽ Željko Košara, predstavnici Sveučilišta J. Dobrila, Politehnike Pula, osnovnih i srednjih škole grada i županije, predstavnici IDE, Metrisa i predstavnici članica Zajednice, svi uvaženi gosti mogli su razgledati izložbu učenika prvih razreda naše škole u dvorani Zajednice tehničke kulture   "Putovanje kroz vrijeme - od špiljskog čovjeka do modernih vremena".  Na plakatima su izloženi radovi učenika prvih a i b razreda na teme: Arena i neboderi, život maslačka, stari predmeti: jedrenjaci, baloni, bicikl, satovi, telefon, ključevi.
Radovi su nastali u tehnici kolaž papira, olovke i flomastera, pastela i krede u boji. Naši prvašići, vođeni pažljivim naputcima svojih učiteljica Nevenke Pletikos i Natalije Mišković, vrijednim rukama predočili su svoje viđenje vremena. Svaki rad je zanimljiv i poseban pa vam savjetujem da ih pogledate za vrijeme trajanja Festivala.
Fotografije pogledajte u foto-galeriji.