Momčad OŠ Tone Peruško osvojila zlato u košarci
Autor: Ivana Tomišić, 14. 11. 2013.

Momčad OŠ Tone Peruška osvojila je zlato u košarci.

(preuzeto sa stranica Grada Pule)

U organizaciji Saveza sportova Grada Pule, u dvorani OŠ Šijana održana je završnica košarkaškog prvenstva osnovnih škola u kojoj su nastupile sljedeće ekipe; Tone Peuška, Stoja, Kaštanjer i Veruda.

U prvoj polufinalnoj utakmici snage su odmjerili Kaštanjer i Tone Peruška. Bolja je bila momčad Tone Peruška rezultatom 28:22 i tako zasluženo prošla u finale u kojem su čekali boljeg iz dvoboja  između Stoje i Verude.  Stoja je rutinski odradila prvo poluvrijeme ,te je na odmor otišla sa +10 razlike, međutim u trećoj četvrtini  počinje prava drama. Zbog 5 osobnih pogrešaka najbolji igrač Stoje Dominik Ban morao je napustiti teren,a samo minutu nakon njega isto tako morao je izaći i Marko Kelecija.  Veruda je silovito krenula u napad pokušavajući smanjit zaostatak od 10 koševa, posebno motiviran bio je Matija Gustovarac koji je zabio 29 od 29 koševa za Verudu, ali niti to nije bilo dovoljno jer je na kraju Stoja slavila konačnim rezultatom 32 : 29.

Kaštanjer je rezultatsku kontrolu u susretu za treće mjesto protiv Verude  preuzeo od samog počeka. Nakon više-manje izjednačenih prvih šest minuta (15:10), u drugoj  četvrtini Kaštanjer bježi na +11. Vidljiv je u nastavku bio umor Verudeža, polufinalna ih je utakmica fizički previše istrošila,a falila je možda i doza motivacije ,budući da su prošle godine Verudeži bili u finalnoj utrci za zlato. S druge strane Kaštanjer je  rutinski odradio drugo poluvrijeme, te tako pobjedom 49:28 obranio prošlogodišnju broncu.

Tone Peruška i Stoja su momčadi koje su bile zajedno u skupini B. U tom djelu natjecanja Stoja je bila bolja od Tone Peruška 44:38.  Na samom početku prvenstva nitko nije očekivao da će Tone Peruška proći među 4 najbolje momčadi ,a sam plasman u završnicu već je bio iskorak naspram prošlogodišnjeg prvenstva. Stoja je glasila kao favorit za osvajanje ovogodišnjeg prvenstva, međutim kako je utakmica odmicala momčad Tone Peruška  izgledala je puno uvjerljivije, te je tako na poluvremenu pobjegla na 26:10. Imala je Stoja kvalitetu da u drugom poluvremenu nadoknadi 16 koševa, ali im dvojac Danijel Mitrović i Luka Ćosić to nisu dopustili već su do kraja još i povećali prednost za konačnih 58:24 i tako postali ovogodišnji prvaci.