Crveni križ - aktivnosti u rujnu
Autor: Ivana Tomišić, 24. 9. 2013.

Radionice „Kako pružiti prvu pomoć“

Edukacijske slikovnice za učenike prvih razreda

Naše osmašice volonterke

• Donacije rabljenih udžbenika

Crveni križ – radionice „Kako pružiti prvu pomoć“

U okviru programa „Mladi za mlade“ Klub mladeži Crvenog križa Pula održao je 16. rujna dvije radionice za učenike četvrtih razreda naše škole. Radionice „Kako pružiti prvu pomoć“ održale su četiri volonterke Kluba mladeži s ciljem upoznavanja učenika s osnovama prve pomoći, a sve u povodu Svjetskog dana prve pomoći.

Crveni križ – edukacijske slikovnice za učenike prvih razreda

U povodu Svjetskog dana prve pomoći svim učenicima prvih razreda naše škole podijeljene su polovicom rujna edukacijske slikovnice. Hrvatski Crveni križ je uz potporu Ministarstva unutarnjih poslova u okviru Nacionalnog programa sigurnosti u cestovnom prometu tiskao edukativnu slikovnicu „Pomozi medi Jurici – na putu do škole“ namijenjenu učenicima prvog razreda osnovne škole.

GDCK Pula istovremeno je donirao nešto više od pedeset rabljenih udžbenika za potrebe naših učenika.

Crveni križ – naše osmašice volonterke

Učenice osmog razreda, Karin Šćulac i Tea Ukota, kao nove volonterke Crvenog križa Pula nazočile su akcijama koje su se održale 21. rujna u gradu u sklopu akcije „Hrvatska volontira“. Ovim je činom pokazan rezultat kvalitetne višegodišnje suradnje naše škole i Crvenog križa